Bydło szkockie hodowla highlandów Owca pomorska Lamy

Nasza hodowla

Owca Pomorska

Owca Pomorska należy do odmiany polskich owiec długowełnistych, charakteryzuje się małymi wymaganiami żywieniowymi. Zwierzęta te mogą być całodobowo utrzymywane na pastwiskach. Owca pomorska dostarcza doskonałej jakości wełnę, skórę oraz mięso.

Swinie złotnickie pstre

Zaletą świń tej rasy jest duża zdolność przystosowania się do różnych warunków środowiskowych oraz dobra jakość mięsa i słoniny. Ze względu na niskie wyniki produkcyjne rasa ta jest zagrożona wyginięciem. Gatunek ten doskonale nadaje się do hodowli na wolnym wybiegu, jest odporny na mróz.

Bydło szkockie (Highland)

Zwierzęta te mogą być utrzymywane przez cały rok na pastwisku zachowując bardzo dobrą kondycję i zdrowie. Mięso jest chude, marmurkowate, soczyste o małej zawartości cholesterolu. Uzyskuję się wołowinę najwyższej jakości.

Lamy

Żywią się trawą i liśćmi krzewów i drzew. Żyją w grupach rodzinnych złożonych z dominującego samca i kilku samic oraz ich młodych. Lamy mogą rozmnażać się przez cały rok.

Strusie afrykańskie

Mogą żyć do 75 lat. Jaja znoszone przez strusię ważą nawet do półtora kilograma, o objętości kilkudziesięciu kurzych jaj.

Strusie emu(australijskie)

Strusie emu niosą zielone jaja, które pozbawione są cholesterolu.